Nasz zespół

mgr Joanna Pyczek

Jestem magistrem fizjoterapii i absolwentką krakowskiej AWF. Obecnie studiuję medycynę osteopatyczną w poznańskiej Akademii Osteopatii oraz jestem doktorantką na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Swoją przygodę w fizjoterapii rozpoczęłam od pracy ze sportowcami. Byłam opiekunem medycznym takich drużyn jak: I ligowa drużyna siatkówki męskiej AZS AGH Kraków, II ligowa drużyna siatkówki żeńskiej KS Bronowianka Kraków oraz II ligowej drużyny koszykówki męskiej AZS AGH Alstom Kraków. Dzięki tej pracy zdobyłam ogromne doświadczenie oraz nauczyłam się jak szybko pomóc pacjentowi. Po tej przygodzie postanowiłam odsapnąć od wyjazdów i osiąść w Krakowie, gdzie założyłam gabinet fizjoterapii, osteopatii i redukcji stresu Pracownia Zdrowia Joanny Pyczek. Przez 10 lat wyczynowo trenowałam pływanie i wiem jak ważne jest sprawne ciało. Brałam udział w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Byłam finalistką w mistrzostwach Polski. Miałam 16 lat - trenowałam już od 7 lat - gdy dowiedziałam się, że przeciążenia, którym poddawany był mój organizm, spowodowały dyskopatię (wysunięcie dysków między kręgami) w dwóch segmentach kręgosłupa. Zakwalifikowano mnie do zabiegu operacyjnego, ale dzięki dobrej fizjoterapii odzyskałam zdrowie i sprawność. Uniknęłam operacji i w krótkim czasie mogłam wrócić do sportu. Po 6-ciu miesiącach wzięłam udział w mistrzostwach kraju. Każda choroba, każda kontuzja sprawia, że jesteśmy wyłączeni z życia codziennego. W pracy, tak jak w sporcie potrzebujemy mieć zdrowe i sprawne ciało. Dlatego dziś, kiedy jestem fizjoterapeutą, chcę pomagać ludziom lepiej radzić sobie z problemami zdrowotnymi i pokazywać im, jak ich w przyszłości unikać. I to jest moja misja.

Terapia manualna kobiet w ciąży - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Magdalena Klimaszewska

Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.

Osteopatyczna terapia blizn - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.

Postępowanie w zespołach bolesnego miesiączkowania - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.

Staw biodrowy - osteopatyczne strategie terapii - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.

S.O.S - ostry L-S - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Kamil Śnieciński D.O.

Bark - osteopatyczne strategie terapii - Systema - systemowa terapia manualna" - instruktor mgr Kamil Śnieciński D.O.

Endometrioza i chroniczny ból miednicy - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.

Ból kręgosłupa w zespole jelita drażliwego - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.

Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy - Med-coach - szkolenia dla wymagających - instruktor dr Michał Chwastowski D.O.

Staw kolanowy - Carolina Medical Center - kierownicy naukowi: mgr Marcin Plenzler, mgr Dariusz Straszewski, dr med. Robert Śmigielski

I Sympozjum Fizjoterapeutyczne Staw kolanowy - Carolina Medical Center - kierownicy naukowi: mgr Marcin Plenzler, mgr Dariusz Straszewski, dr med. Robert Śmigielski

I Sympozjum Fizjoterapeutyczne Staw barkowy - Carolina Medical Center - kierownicy naukowi: mgr Marcin Plenzler, mgr Dariusz Straszewski, dr med. Robert Śmigielski

Migrena a ból głowy - postępowanie terapeutyczne - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.

Indiba activ Cell Therapy lvl 1 - Salveo - medical devices

Osteopatia parietalna - miednica i kość krzyżowa - Akademia Osteopatii - instruktorzy Dan Brown D.O., Michael Michaels D.O.

Osteopatia wisceralna I - Akademia Osteopatii - instruktor Francois Allart D.O., MRO.F, MEd

Osteopatia czaszkowo-krzyżowa I - Akademia Osteopatii - instruktor Volker Och M.Sc, D.O.

Anatomia palpacyjna I - kończyna dolna, miednica, kręgosłup lędźwiowy - Akademia Osteopatii - instruktor mgr Paweł Kasprzak D.O.

Osteopatia parietalna - staw kolanowy - Akademia Osteopatii - instruktorzy

General Osteopathic Treatment - Akademia osteopatii - instruktor Nicholas Marcer M.Sc, D.O.

Integracja osteopatyczna I - Akademia Osteopatii - instruktor lek. med. Marek Mularczyk D.O.

Osteopatia parietalna - kończyna górna - Akademia Osteopatii - instruktor Anja Engel-Schulmeyer M.Sc, D.O., DPO

Ortopedia w ujęciu osteopatycznym - Akademia Osteopatii - instruktor lek. med.

Osteopatia wisceralna II - Akademia Osteopatii - instruktor Francois Allart D.O. MRO.F., MEd

Osteopatia parietalna - kręgosłup lędźwiowy - Akademia Osteopatii - instruktorzy Dan Brown D.O., Michael Michaels D.O.

Anatomia palpacyjna II - Akademia Osteopatii - instruktor mgr Paweł Kasprzak D.O.

Autonomiczny układ nerwowy - Akademia Osteopatii - instruktor Nicholas Marcer M.Sc., D.O.

Osteopatia parietalna - klatka piersiowy - Akademia Osteopatii - instruktorzy Dan Brown D.O., Gwyneth Fadipe D.O.

Integracja osteopatyczna II - Akademia Osteopatii - instruktor lek. med Marek Mularczyk D.O.

mgr Patrycja Piekarz

Jestem magistrem fizjoterapii. W 2020 r. ukończyłam krakowską Akademię Wychowania Fizycznego. W kręgu moich zainteresowań poza anatomią i fizjologią człowieka znajduje się również psychologia. Uważam, że do prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest balans. Aby go zachować, powinniśmy pamiętać o wypoczynku i relaksie, co w dzisiejszym zabieganym świecie nie jest łatwe. Jestem wielką zwolenniczką sportów wodnych oraz saunowania. Przez 8 lat wyczynowo trenowałam pływanie z licznymi sukcesami na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Te dwie rzeczy nauczyły mnie jak istotna jest regeneracja w naszym codziennym życiu, czy to u zawodowego sportowca czy u przedsiębiorcy, sprzedawcy bądź gospodyni domowej. Masaż, którym aktualnie się zajmuję, jest jedną z form odnowy biologicznej. Jest to klucz do zachowania harmonii, balansu, relaksu i w rezultacie utrzymaniu zdrowego trybu życia. Wykonuję masaż klasyczny, sportowy oraz relaksacyjny. Ukończyłam również kurs zintegrowanej terapii mięśniowo-powięziowej punktów spustowych. W swojej pracy staram łączyć ze sobą poszczególne techniki wykonując masaż "szyty na miarę" dla każdego Pacjenta. Indywidualność jest kluczem do udanego masażu, ponieważ każdy z nas jest inny, każdy ma inne preferencje oraz inny próg ucisku. Wciąż poszerzam swoją wiedzę, aby wykorzystywać ją w pracy z pacjentem, ja i również samej lepiej zrozumieć swoje ciało.

Zintegrowane techniki terapeutyczne na tkanki miękkie - punkty spustowe, ból i napięcie mięśniowe - Mulligan Concept - instruktor Ed Wilson BA MCSP SRP

Wstęp do jogi powięziowej oraz body-readingu - Organizator: Wojciech Karczmarzyk

Zintegrowane techniki terapeutyczne na tkanki miękkie - punkty spustowe, ból i napięcie mięśniowe - Mulligan Concept - instruktor Ed Wilson BA MCSP SRP

Wstęp do jogi powięziowej oraz body-readingu - Organizator: Wojciech Karczmarzyk

tech. Alicja Cencora

Jestem technikiem masażystą. W 2013 roku ukończyłam krakowską Szkołę policealną masażu leczniczego nr 2. Specjalizuję się w masażach leczniczych. Najbardziej pasjonuje mnie praca z pacjentem bólowym, któremu mogę pomóc dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Wybrałam ten zawód, ponieważ lubię pracę z drugim człowiekiem i satysfakcję, którą mi on daje. W 2017 roku zajęłam drugie miejsce w plebiscycie Gazety Krakowskiej na masażystę roku. Wykonuję masaż leczniczy z elementami fizjoterapii, masaż klasyczny, sportowy, relaksacyjny, które uzupełniam plastrowaniem dynamicznym (Kinesiotaping), a także masaż tajski, Lomi Lomi, bańką chińską i czekoladą.

lic. Bartłomiej Róg

Jestem fizjoterapeutą specjalizującym się w rehabilitacji urazów ortopedycznych oraz dolegliwości bólowych narządu ruchu. W swojej pracy wykorzystuję zarówno techniki manualne jak i indywidualnie dobrane ćwiczenia, poprzedzone wnikliwym wywiadem oraz diagnostyką. W pracy z pacjentem kluczowe jest dla mnie jego zaangażowanie w proces terapii oraz wspólna komunikacja. Prywatnie uwielbiam aktywność fizyczną, a zwłaszcza siatkówkę, którą amatorsko uprawiam od ponad 10 lat, z krótkimi epizodami w ligowych zespołach. Często próbuję swoich sił w innych sportach drużynowych oraz indywidualnych, z których czerpię nie tylko przyjemność, ale również wiedzę przydatną w pracy z pacjentem.

Masaż Tkanek Głębokich - Moduł I i II

Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych z diagnostyką funkcjonalną narządu ruchu

Przewlekłe bóle pleców, zalecenia, dobór ćwiczeń i ich progresja

Łąkotka i chrząstka stawowa - rehabilitacja pooperacyjna i leczenie zachowawcze

Diagnostyka kręgosłupa - struktura a funkcja

ACL - rehabilitacja pooperacyjna i leczenie zachowawcze

Staw rzepkowo-udowy i zaburzenia osi stawu - rehabilitacja

Multisensoryka

Neurologia funkcjonalna

Diagnostyka funkcjonalna

Aleksandra Górkiewicz

Jestem studentką Politechniki Krakowskiej. Od 2015 roku działam w Samorządzie Studenckim, gdzie komunikacja i współpraca jest chlebem powszednim. Hobbistycznie trenuję pływanie, a czasem zdarza mi się spróbować innych dyscyplin sportowych. Interesuję się głównie czasami średniowiecza, gdzie raz na jakiś czas wynajduję wehikuł czasu i przenoszę się kilka wieków wstecz. Powiązanie z fizjoterapią? Oczywiście! Jak każdy skontuzjowany sportowiec potrzebowałam fizjoterapii, aby szybko wrócić do sprawności, trafiłam do Pracowni Zdrowia i postanowiłam zostać na dłużej. W Pracowni zajmuję się rejestracją telefoniczną pacjentów.